Wy-gra-ne lato na czempińskim targowisku
10 sierpnia 2020

Wakacyjna Strefa „WSZYSTKO GRA” przygotowana na czempińskim targowisku przez Centrum Kultury Czempiń jest miejscem dobrej zabawy i rekreacji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Przez dwa letnie miesiące organizatorzy zapraszają do czynnego uczestnictwa w przygotowanych atrakcjach i korzystania z sukcesywnie poszerzanej oferty. Strefa jest dostępna do 28 sierpnia br. od poniedziałku do czwartku w godz. od 11.00 do 18.00, a w piątki od 11.00 do 20.00.

Do aktywnego spędzania czasu polecają się między innymi: plenerowe gry planszowe, warcaby, strefa malucha, drewniane rybki, piłki, hula hopy. Na miłośników sportu czeka boisko do badmintona, hokeja na trawie, speed ball oraz inny sprzęt. Nowością jest fińska gra molkky. Najmłodsi, ale i ci nieco starsi mogą budować z kolorowych mega klocków i zagrać w duże bierki. Jest też coś dla osób kreatywnych i lubiących rysowanie – kolorowe tablice i kredy.

We wtorkowe popołudnia, za sprawą Orkiestry Dętej Parada, która w lipcu zyskała nowe instrumenty i przeniosła swoje próby na Targowisko, miejsce to wypełnia się muzyką. Sierpniowe środy to twórcze działania i warsztaty kreatywne dla dzieci z marką dpCraft. Piątki bywają taneczne z instruktor tańca Roksaną Ladrą, a po zmroku można oglądać filmy w kinie plenerowym.

Na strefie odbywają się również wyjątkowe wydarzenia. Starszych zapraszamy na recital Agnieszki Szymańskiej w operetkowych klimatach (20 sierpnia), spotkanie z podróżnikami „Ogórkiem przez Amerykę” (25 sierpnia), a także wspólne z Biblioteką Publiczną im. Czesława Przygodzkiego w Czempiniu pierwsze czytanie Balladyny (26 sierpnia). Dla najmłodszych mamy wspólne budowanie „Wszystkograja” (21 sierpnia) oraz spektakl teatralny „Trzy świnki” (28 sierpnia).

Przypominamy oczywiście o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, w związku z epidemią COVID-19.