We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Teatr słynny na całe miasto
30 lipca 2017

Jest taki dzień w czempińskim kalendarzu wydarzeń, kiedy to teatr rządzi w mieście. To była już druga edycja mini festiwalu "Teatr w moim mieście".  A skoro druga, to "Teatr w moim mieście. AKT II". Z tej okazji Centrum Kultury, 30 lipca przygotowało mnóstwo teatralnych atrakcji dla wszystkich miłośników, tych dużych i tych małych. 

 

Nowe Targowisko odżyło już o godzinie 15:00. Najmłodsi adepci sztuki mogli, najpierw uczestniczyć w warsztatach bębniarskich, a potem poznać historię Polski za pomocą kolorowanych przez nich wzorów banknotów NBP i wcielić się w jednego z przedstawianych na nich króli. Program ten przygotowało Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu w ramach Wakacyjnej Akademii Sztuki. Następnie dzieci mogły wziąć udział w warsztatach teatralnych i animacjach. O 20:00 wystąpił dla nich Teatr Frajda z Torunia. Podczas spektaklu "Apetyt na zdrówko" dwa zające, nie tylko bawiły małą publiczność, ale także swoimi zwariowanymi perypetiami, uczyły zasad zdrowego żywienia. Po atrakcjach dla dzieci przyszedł czas także dla dojrzałych widzów. O 21:30 swoje ogniste widowisko zaprezentowała grupa Flow Fireshow. Było naprawdę gorąco! Powiedzenie aktor ze spalonego teatru, zyskało nowe dosłowne znaczenie! Ogniste pochodnie, konstrukcje i rekwizyty, którymi sprawnie operowali aktorzy, tańczyły i zachwycały licznie zgromadzoną publiczność. 

Spektakularne akrobacje, połykanie płomieni, plucie ogniem oraz widowiskowa choreografia, zakończyły  teatralny dzień w Czempiniu płomiennym akcentem, tym samym AKT II wszedł w życie. Miejmy nadzieję, że nie ostatni i już za rok zobaczymy AKT III.

 

 

W. Szymkowiak