We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Podróż za jeden koncert
22 lipca 2017

"Przyjdź na koncert - polecisz na chwilę odwiedzić Gagarina w kosmosie." - gwarantuje poznański zespół Diesel Hangovers. Czy dotrzymali słowa? Przekonać się o tym mógł każdy, kto 22 lipca przyszedł na drugi koncert letniego cyklu Coolturka na Targu.

 

Członkowie Diesel Hangovers, przez ponad godzinę przemierzali galaktyki muzycznych stylów alternatywnego rocka i rozgrzewali, nieśmiałą z początku, publiczność. Energetyczne brzmienia wypełniły czempiński Nowy Targ i nawoływały coraz to nowych gości. Kulminacja nastąpiła podczas ostatnich utworów koncertu, które porwały wszystkich przybyłych do szalonych pląsów. Tańce z pewnością złamały wszelkie prawa grawitacji, a naszą publiczność docenił sam zespół, relacjonując koncert na swoim fanpage`u - Super się gra dla takiej publiczności jaką mieliśmy w Czempiniu.

 

Co zatem jest niezbędne do lotu w kosmos? W tym przypadku były to: gitara elektryczna, bas, perkusja i wokal. Ale to nie wszystko! Ktoś musiał przecież zasiąść za sterem. Nie byle kto! Za basem i mikrofonem stanął wybitny muzyk związany od wielu lat z poznańską sceną muzyczną Filip Postaremczak, gitarą elektryczną sprawnie operował Grzegorz Marusza, a przy perkusji zasiadł Jarek Szczeciński. Tak dobrane instrumentarium i skład umożliwiły czempiniakom odbyć podróż w muzyczną przestrzeń kosmiczną, a może nawet dalej?

 

 

W. Szymkowiak