We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Koncert na bogato
13 sierpnia 2017

Swoją premierę miał na Broadwayu. Zna i zanuci go prawie każdy. Ten, wielokrotnie interpretowany musical, liczy sobie ponad pięćdziesiąt lat, a nadal cieszy się ogromną popularnością. Wciąż zachwyca i bawi. Mowa o kultowym musicalu pt. "Skrzypek na dachu" z muzyką Jerry’ego Bocka, słowami Sheldona Harnicka i librettem Josepha Steina. Jego motywy wybrzmiały 13 sierpnia na terenie Nowego Targowiska w Czempiniu. To wszystko za sprawą wyjątkowego koncertu pt. "Gdybym był bogaczem", który przyciągnął ponad stu pięćdziesięciu słuchaczy.

 

W świat muzyki i kultury żydowskiej, zabrali widzów znakomici wykonawcy, doświadczeni muzycy i aktorzy. Przybyli usłyszeli wybitne głosy polskiej sceny operowej. Ich dorobek artystyczny mówi sam za siebie: Agnieszka Mazur - laureatka prestiżowego konkursu Magnum 99 oraz wieloletnia Dyrektor Artystyczna Wielkopolskiego Biura Koncertowego. Tatiana Porażewska - występowała na scenach całej Europy, koncertując z towarzyszeniem wielu znakomitych orkiestr m.in.  z Sinfonią Varsovią czy Narodową Orkiestrą Symfoniczną. Tomasz Raczkiewicz - znany już czempińskiej publiczności z zeszłorocznego koncertu "Bal w operze", solista Teatru Wielkiego w Poznaniu. Muzykę i śpiew przeplatały zabawne dialogi i monologi w wykonaniu aktora filmowego i teatralnego, związanego z Teatrem Nowym w Poznaniu, Michała Grudzińskiego, szerzej znanego z roli dziadka Zenona w serialu Rodzinka.pl. Nad akompaniamentem czuwał pianista i aranżer, a także wieloletni współpracownik Hanny Banaszak, Jacek Skowroński. W repertuarze koncertu nie zabrakło tytułowego hitu "Gdybym był bogaczem", czy duetu " To świt, to zmrok: Czy mnie kochasz?". Widowisko doskonale oddało klimat tradycji żydowskiej.

 

Niebanalny humor, rewelacyjne kreacje i wyborna muzyka sprawiły, że koncert "Gdybym był bogaczem", wzbogacił publiczność o wyjątkowe muzyczne wspomnienia.

 

 

W. Szymkowiak