We are the Czempiń

COOL Wild Field
05 sierpnia 2017

Wakacje 2017 były okazją do zorganizowania przez Centrum Kultury cyklu koncertów na czempińskim nowym targowisku. Idea jest prosta: targujemy ze sztuką, mając nadzieję, że miejsce to stanie się w Czempiniu oazą kultury, szczególnie muzycznej.  To, co przygotowujemy dla uczestników w trzy sobotnie letnie wieczory nie ma być kalką z telewizyjnego mainstreamu, lecz okazją do posłuchania dobrej muzyki w  kameralnych plenerowych warunkach . Z założenia mają to być koncerty, podczas których kontakt zespołów z publicznością będzie lepszy i bardziej bezpośredni niż podczas występów na wielkiej scenie, w oślepiającym blasku stroboskopów.

 

Ostatni w tym roku koncert z cyklu COOLturka odbył się 5 sierpnia. Dla zgromadzonej publiczności grał zespół Wild Field z Poznania. To, co wydarzyło się podczas koncertu mogłoby zostać nazwane pechem, bo po 30 minutach grania, nad czempińskim targowiskiem zawisła deszczowa chmura. Kontynuacja koncertu w pierwszym odruchu stanęła pod znakiem zapytania, jednak dla wprawnych i kochających muzykę artystów pogoda nie była przeszkodą.  Rewelacyjna infrastruktura targowiska daje prawie nieograniczone możliwości, wystarczyło zatem kilka chwil, by formuła wydarzenia przekształciła się z koncertowego grania w prawie ogniskowe biesiadowanie.  Na targowisku, w obliczu padającego deszczu, wspólnego grania i śpiewania pod daszkiem zapanowała iście rodzinna atmosfera. Muzycy z Wild Field grali akustycznie, stworzyli rodzaj koncertu życzeń. Kto tylko czuł się na siłach współtworzył muzykę grzechocząc, klaszcząc, tańcząc i śpiewając!

 

O takim wydarzeniu marzyliśmy! Mamy nadzieję, że w przyszłoroczne wakacje uda nam się znów wytworzyć atmosferę COOL muzykowania. Dziękujemy wybornej publiczności i liczymy, że uda nam się jeszcze nie raz udowodnić, że nie trzeba znanych twarzy i wielkich pieniędzy, by muzyka łączyła.

 

 

K. Hohorek