We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
COOL Wild Field
05 sierpnia 2017

Wakacje 2017 były okazją do zorganizowania przez Centrum Kultury cyklu koncertów na czempińskim nowym targowisku. Idea jest prosta: targujemy ze sztuką, mając nadzieję, że miejsce to stanie się w Czempiniu oazą kultury, szczególnie muzycznej.  To, co przygotowujemy dla uczestników w trzy sobotnie letnie wieczory nie ma być kalką z telewizyjnego mainstreamu, lecz okazją do posłuchania dobrej muzyki w  kameralnych plenerowych warunkach . Z założenia mają to być koncerty, podczas których kontakt zespołów z publicznością będzie lepszy i bardziej bezpośredni niż podczas występów na wielkiej scenie, w oślepiającym blasku stroboskopów.

 

Ostatni w tym roku koncert z cyklu COOLturka odbył się 5 sierpnia. Dla zgromadzonej publiczności grał zespół Wild Field z Poznania. To, co wydarzyło się podczas koncertu mogłoby zostać nazwane pechem, bo po 30 minutach grania, nad czempińskim targowiskiem zawisła deszczowa chmura. Kontynuacja koncertu w pierwszym odruchu stanęła pod znakiem zapytania, jednak dla wprawnych i kochających muzykę artystów pogoda nie była przeszkodą.  Rewelacyjna infrastruktura targowiska daje prawie nieograniczone możliwości, wystarczyło zatem kilka chwil, by formuła wydarzenia przekształciła się z koncertowego grania w prawie ogniskowe biesiadowanie.  Na targowisku, w obliczu padającego deszczu, wspólnego grania i śpiewania pod daszkiem zapanowała iście rodzinna atmosfera. Muzycy z Wild Field grali akustycznie, stworzyli rodzaj koncertu życzeń. Kto tylko czuł się na siłach współtworzył muzykę grzechocząc, klaszcząc, tańcząc i śpiewając!

 

O takim wydarzeniu marzyliśmy! Mamy nadzieję, że w przyszłoroczne wakacje uda nam się znów wytworzyć atmosferę COOL muzykowania. Dziękujemy wybornej publiczności i liczymy, że uda nam się jeszcze nie raz udowodnić, że nie trzeba znanych twarzy i wielkich pieniędzy, by muzyka łączyła.

 

 

K. Hohorek