Wszyscy mają talent, mam i ja!
01 lipca 2016

Ach, ta dzisiejsza młodzież, za grosz kultury — jakże często słyszymy te słowa. W Czempiniu możemy odłożyć je do lamusa, bo gdyby nie "dzisiejsza młodzież", nie mielibyśmy talent show z prawdziwego zdarzenia. Były przesłuchania, było profesjonalne jury, były nagrody i przede wszystkim były emocje. Mnóstwo emocji i pozytywnej energii! Projekt "Talenciaki" został stworzony i opracowany przez członków Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czempiniu. Młodzi aktywiści profesjonalnie podeszli do organizacji wydarzenia, zadbali o regulamin konkursu, promocję i realizację. Brali udział w przygotowaniach scenografii, sali, a także uprzątnięciu jej. Zaangażowani od początku do końca, współpracowali m.in. z Urzędem Gminy Czempiń oraz Centrum Kultury. W efekcie każdy młody czempiniak mógł poczuć się jak prawdziwa gwiazda estrady.

Do przeglądu zgłosili się soliści, duety, a także większe grupy. Łącznie wpłynęło 14 zgłoszeń. Jury nie miało zatem łatwego zadania. Występy oceniali: Stanisław Turno (Radny Rady Miejskiej w Czempiniu), Michał Idziak (Radny Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czempiniu) i Violetta Korbańska (instruktor Centrum Kultury Czempiń). Na scenie były tańce, śpiewy, recytacje, popisy aktorskie. Takich występów nie widział nikt! Publiczność, jak zawsze, dopisała. I słusznie. Być może, byliśmy świadkami narodzin prawdziwych gwiazd. W każdym razie pierwsze przetarcie za nimi. Zmierzyć się z tremą to nie lada wyzwanie. Wszyscy zdali je celująco.

Podczas burzliwych narad jury wyłoniono pięciu finalistów: duet aktorski Agata Konik i Daria Włodarczak, recytatorkę Aleksandrę Korbik, wokalistkę Anielę Maćkowiak, tancerkę Roksanę Maciniak oraz wokalistę Cypriana Matelskiego.

Wszyscy finaliści zaprezentowali się wspaniale, więc jurorzy mieli nie lada orzech do zgryzienia. Obrady znów były burzliwe. Tymczasem na scenie publiczność zabawiali członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej. Były kalambury, zagadki, zgadywanki. Każdy mógł wziąć udział i każdy otrzymał słodką nagrodę.

Po obradach jury postanowiło przyznać:
I miejsce - Roksanie Marciniak
II miejsce - Cyprianowi Matelskiemu
III miejsce - Aleksandrze Korbik

Wyróżnione zostały Agata Konik i Daria Włodarczak oraz Aniela Maćkowiak.

Każdy z uczestników został nagrodzony dyplomem i upominkami, które wręczał osobiście Pan Burmistrz Gminy Czempiń, Konrad Malicki.

Była jeszcze nagroda dodatkowa. Oczekiwana przez wszystkich nagroda publiczności. Każdy mógł wziąć udział w głosowaniu i wytypować jeden występ, który najbardziej się podobał. Najwięcej głosów otrzymała grupa taneczna „Zumboludki”.

Brawa, owacje, gratulacje, nagrody i zdjęcia zakończyły pierwszą edycję czempińskiego talent show "Talenciaki". Cały Czempiń czeka na kolejne, a dzieci i młodzież już szlifują talenty.

W. Szymkowiak