We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Wielkie "Małe Mi"
01 kwietnia 2017

Kolejny występ teatru Małe Mi, tym razem dzieci miały okazję obejrzeć spektakl pt. "Fintikluszki".

 

Po raz trzeci zagościł u nas Wędrowny Teatr Lalek o wdzięcznej nazwie „Małe Mi”. Tym razem zaprezentowali spektakl pod tytułem „Fintikluszki Folkowe Okruszki”. Występ był zarazem pierwszym plenerowym wydarzeniem w tym roku. Można więc powiedzieć, że była to premiera — letniego sezonu.

 

Teatr wystąpił przy hali sportowej Herkules w Borowie 1 kwietnia, czyli w prima aprilis. Pogoda, na szczęście, nie spłatała figla. Było cieplutko, świeciło słoneczko, nic więc dziwnego, że przyszło mnóstwo dzieci. Wszystkie bawiły się świetnie. To samo można powiedzieć o rodzicach i opiekunach. Bo teatr lalek w wydaniu "Małe Mi", choć adresowany do dzieci, z równym powodzeniem podoba się dorosłym. Kunsztowne, mistrzowskie wykonanie, uniwersalna treść i zręczne połączenie elementów ludycznych z dydaktycznymi - to wyróżnia spektakle grupy.      

 

FINTIKLUSZKI, jak mówią o nich sami twórcy, to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu szczególnego rodzaju drobiazgi: „zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka…”

 

„Fintikluszki” czerpią ze sztuki i mądrości ludowej. Prezentują je przy pomocy różnych form scenicznych, charakterystycznych dla teatru lalek. Są to choćby tradycyjne zabawki, instrumenty muzyczne czy pieśni zaaranżowane na tę okazję przez Karolinę Cichą, laureatkę Nowej Tradycji 2013. Na szczególne wyróżnienie zasługuje scenografia, której autorem jest Mikołaj Malesza.  

 

Mamy nadzieję, że Wędrowny Teatr Lalek jeszcze nie raz zagości w naszym Czempiniu. Oglądać jego występy — naprawdę warto!

i - Folkowe Okruszki".

 

 

W. Szymkowiak