We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Wakacyjna Akademia Sztuki
14 sierpnia 2016

Kartonowy świat,  bębnami zamiast klaksonów, a wszystko na nowoczesnym i często nieodwiedzanym targowisku miejskim – kwintesencja niedzielnego popołudnia pośrodku długiego sierpniowego weekendu. Z dala od szosy, w słoneczny dzień niestraszne nam były wszelkie wypadki komunikacyjne, bo w Czempiniu zagościła Wakacyjna Akademia Sztuki z edukacyjnym programem „STOP – dziecko na drodze!”

 

Na początek bębny – te wielkie i te trochę mniejsze, egzotyczne i  miło brzmiące oraz odwieczny problem (nie tylko dziecięcy) – która ręka jest prawa , a która lewa? Gdy już udało się to ustalić – poszło z górki i szybko wszyscy warsztatujący rytmicznie skandowali: dzie-cko-na-dro-dze!

 

Dopełnieniem Akademii była ściana z kartonów  i zadanie dla dzieci, by zapełnić ją z jednej strony elementami architektury naszego miasta, z drugiej zaś rozwinięciem plastycznym edukacyjnego hasła. W ten sposób, uświadamiając sobie zagadnienia bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej kilkudziesięcioro dzieci z całymi rodzinami wzięło udział w czterogodzinnych warsztatach plastycznych i bębniarskich na Nowych Targowisku w Czempiniu.  

 

 

K. Hohorek

Fioletowy aparat fotograficzny