We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Srebrny Finał. I wszystko gra!
15 stycznia 2017

To już po raz 25. Tak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od równo 25 lat — pierwszy jej Finał odbył się zaraz na początku 1993 roku. Ćwierć wieku. Naprawdę nie do wiary! Jerzy Owsiak, pomysłodawca, lider i główny dyrygent Orkiestry, kończy w tym roku 64 lata. Też nie do wiary! 

 

Blisko 120 tysięcy wolontariuszy i 1600 sztabów co roku bezinteresownie angażuje się w pomoc przy zbiórce pieniędzy dla wielkiej sprawy, jaką jest zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Sprzętu, który ratuje życie. Nam wszystkim. A jeśli nie nam, to naszym bliskim, znajomym. Po prostu komuś. 


Tegoroczny cel? Jerzy Owsiak wyjaśnia: "Gramy dla dzieci i seniorów. Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólno pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".


Sztab Orkiestry powstał również w Czempiniu, a konkretnie w Centrum Kultury. Finał rozpoczął się o 13:00 w Hali Sportowej Herkules w Borowie, meczami piłki ręcznej oraz nożnej z udziałem członków rady miejskiej, władz samorządowych i mieszkańców Gminy. Po rozgrywkach dzieci mogły przez dwie godziny korzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Było co robić!  Każdy maluch mógł na przykład zagrać w piłkarskie kręgle, pokonać niełatwy tor przeszkód, snuć opowieści przy użyciu specjalnych kości czy wykonać własnoręcznie oryginalną przypinkę z filcu. Po zabawie przyszedł czas na widowisko! Występ grupy baletowej działającej przy Centrum Kultury oraz pokaz tańca grupy "Zumba z Leną" rozruszały publiczność. 


O 18:00 zaczęła się wyczekiwana przez wszystkich licytacja. Przez blisko dwie godziny w niemałych emocjach licytowano najróżniejsze przedmioty. Wśród fantów były gadżety nadesłane przez fundację WOŚP, a także przedmioty przekazane między innymi przez przedstawicieli władz, urzędników, lokalnych rzemieślników, artystów czy przedsiębiorców. 


Licytowano jak i wrzucano do puszek chętnie i hojnie. Czempiniacy pokazali swoje wielkie czerwone serca. Udało nam się uzbierać 19 700 i 2500 na licytacji Allegro! Się gra, się ma, się pomaga. Siema!

 

 

W. Szymkowiak
 

Fioletowy aparat fotograficzny