We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Na ludowo
03 września 2016

„Proszymy Państwa odbiyrać wiyńce bo nam omdlały w ramionach rynce.

W ramionach rynce, w kolanach nogi, odbiyrajcie nam ten wiyniec drogi.”

 

I dożynkowy wieniec 3 września na stadionie w Głuchowie został odebrany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czempiniu, Łukasza Grygiera z rąk tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca Żeńcy Wielkopolscy. Pokrojono również chleb z tegorocznych zbóż, przyniesiony przez starostów dożynkowych – Violettę Mocek i Piotra Dudę – Burmistrzowi Gminy Czempiń - Konradowi Malickiemu. Dożynki Powiatowo – Gminne zainaugurowane plenerową mszą świętą zakończyły się późno w nocy biesiadą taneczną.

 

Nie zabrakło atrakcji: na scenie grali i śpiewali dudziarze z Kapeli ze Starego Gołębina , Kapela Po Zagonach i Kapela z Orliczka, na murawie dzieci korzystały z niespodzianek przygotowanych specjalnie dla nich, a wszystko w scenerii wypełnionej sprzętem rolniczym – nowoczesnymi maszynami, muzealnymi pojazdami, narzędziami a nawet zwierzętami.

Święto plonów było okazją do uhonorowania zasłużonych dla rolnictwa odznaką Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którą z rąk Burmistrza Gminy i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kościańskiego otrzymali: Kamilla Borowczak, Jan Ratajszczak i Marek Marciniak.

 

Tegoroczne zbiory nie należały do najlepszych, ale na pewno nie rozczarowały, o czym informował w meldunku żniwnym sołtys Głuchowa – Marek Leśny. Rolnicy dziękowali za plony, organizatorzy za pomoc w przygotowaniu uroczystości, wszyscy zgodnym chórem powtarzając:

 

„Na szczęście, na zdrowie

Na ten chlebny rok,

Wiwat nowy żniwny rok

Wiwat szczęśliwy chlebny rok.”

 

 

K. Hohorek