We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Love, love – pasteLOVE
12 lutego 2017

Miłość, wiadomo, ma wiele odcieni (z szarym włącznie!). W tym roku z okazji walentynek Centrum Kultury zaprosiło na koncert w kolorze pastelowym. Były więc świece, były słodycze, były fioletowe i różowe parasolki, kawiarniany klimat na hali sportowej i solistka z Teatru Muzycznego w Poznaniu z towarzyszeniem orkiestry barokowej.

 

Z tego pozornego misz – maszu powstał poetycki, lecz nie przesłodzony, liryczny koncert walentynkowy. Anna Lasota zaśpiewała m.in.. arię Giuditty z operetki Franza Lehára, najbardziej znane utwory z najbardziej znanych musicali Andrew Lloyda Webbera oraz evergreeny filmowe. Nie zabrakło popisów instrumentalnych orkiestry Accademia dell` Arcadia, w wykonaniu której zabrzmiały hity śpiewane przez Eltona Johna, Lizę Minnelli, Elvisa Presley i Edith Piaf.

 

Można się rozmarzyć? Można! I rozmarzyło się z artystami ponad 70 osób. I gdy tak odpływaliśmy w bezkresach miłosnych dźwięków, Anna Lasota zaśpiewała „Time to say goodbay” i tak zakończyła muzyczne walentynki na Herkulesie.

 

Pozostając w pastelowym nastroju, serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu, szczególnie ciepło myśląc o gościnnych progach Herkulesa, który coraz częściej służy za kameralną salę koncertową.

 

 

K. Hohorek