We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Kolędowanie z Gwiazdami
18 grudnia 2016

W wigilię wszyscy czekają na pierwszą gwiazdę, a w Czempiniu przed świętami wszyscy wyczekują Czempińskiego Kolędowania z Gwiazdami. Po zeszłorocznym jakże udanym kolędowaniu z Justyną Steczkowską impreza na stałe zagościła w gminnym kalendarzu wydarzeń i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

 

Zorganizowany w ramach akcji charytatywnej przez Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko przy współpracy z Centrum Kultury koncert przyciągnął wielu słuchaczy. 18 grudnia Kościół Świętego Michała Archanioła w Czempiniu był wypełniony po brzegi. W tym roku wystąpili Olga Szomańska i Piotr Wójcicki. Szomańska to wokalistka i aktorka szerzej znana jako Marzenka Laskowska z serialu M jak Miłość czy z wykonania piosenki Piotra Rubika "Niech mówią, że to nie jest miłość", śpiewanej przez nią wspólnie z Przemysławem Brannym. O klasie Wójcickiego zaświadczyć może zdanie, jakie miał na jego temat Piotr Skrzynecki. Otóż, założyciel i wieloletni dyrektor krakowskiej "Piwnicy pod Baranami" nazwał kiedyś Wójcickiego "fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki".

 

Nazwiska mówią więc, a właściwie śpiewają same za siebie. To nie mogło się nie udać! Przez przeszło godzinę zachwycające głosy rozbrzmiewały przy akompaniamencie wirtuoza fortepianu, współpracującego z takimi gwiazdami jak Irena Santor, Zbigniew Preisner czy Zbigniew Wodecki, Konrada Mastyło, a także Michała Chytrzyńskiego, Michała Braszaka i  Jacka Subociałło. Czempiniacy, prócz kolęd, usłyszeć mogli również legendarne piosenki z "Piwnicy pod Baranami".

 

To było piękne muzyczno-świąteczne wydarzenie. Mamy wielką nadzieję, że kolędowanie z gwiazdami takiego formatu artystycznego jak tegoroczne stanie się w Czempiniu bożonarodzeniową tradycją.  

 

 

W. Szymkowiak

Fioletowy aparat fotograficzny