We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Kino jak wino!
07 października 2016

"Film jak sen, jak muzyka"

Ingmar Bergman

 

 

Owszem, kino jest jak sen, pobudza wyobraźnię i snuje nieskończone wizje. Jest jak muzyka, gra na emocjach i porusza. Inspiruje, pasjonuje, rozwija, wzrusza, zachwyca, bawi... Słowem, kino jak wino! Daje niezłego kopa, przekonali się o tym uczestnicy maratonu filmowego w Centrum Kultury. Sączyli wytrawne kino do świtu i nikomu film się nie urwał!

 

Nie bez powodu 7 października z piątku na sobotę czempińscy kinomani mogli ponad 7 godzin rozkoszować się arcydziełami światowego kina. Okazja była nie lada! Była nią inauguracja nowego sezonu Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Wkinowzięci". Maraton przybliżył uczestnikom twórczość wybitnego amerykańskiego reżysera Stanleya Kubricka, autora filmowych klasyków, dzieł takich jak Oczy szeroko zamknięte czy Kosmiczna odyseja. Spośród 13 filmów, jakie nakręcił Kubrick, kilka okrzyknięto absolutnymi arcydziełami X Muzy. Niemal wszystkie zaskakują wciąż aktualną problematyką i wyszukanymi rozwiązaniami formalnymi, nie tracąc jednak nic z przystępności kina głównego nurtu.  

 

W Centrum Kultury widzowie oglądali kolejno: Mechaniczną pomarańczę (1971), Lśnienie (1980) oraz Full Metal Jacket (1987). Każdy seans poprzedzony został słowem wstępnym, a po projekcji był czas, na dzielenie się wrażeniami. Kto czuł się znużony, dostał orzeźwiającą kawą i oglądał dalej.

 

Maraton filmowy okazał się strzałem w dziesiątkę. Będzie cyklicznie powtarzany, tymczasem zapraszamy wszystkich spragnionych kina na cotygodniowy seans w Centrum Kultury. Filmy będą wyświetlane w każdy piątek o 21:00. W repertuarze kino starsze i nowsze, wytrawne i wyborne, zagraniczne i rodzime. Każdy koneser znajdzie coś dla siebie!

 

 

W. Szymkowiak