We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Karnawał w rytmie tęczy
05 lutego 2017

Karnawał — czas barwnych przebrań i masek, hucznych balów, balonów, konfetti, muzyki, tańców, korowodów, śpiewów, hulanek. Ale przede wszystkim, to czas... wspaniałej zabawy. A zabawa to, jak wiadomo, radość i uśmiech, których nie zabrakło 5 lutego podczas zorganizowanego przez Centrum Kultury „Karnawałowego Balu Tęczowego”. Adresatem imprezy były wszystkie dzieci w Gminie. Zabawa przyciągnęła tłumy!

 

Hala Herkulesa zmieniła się  na tę wspaniałą okazję nie do poznania. Przystrojona w piękne kolorowe parasole i girlandy wspaniale współgrała z fantastycznymi przebraniami przybyłych. A kogóż tam nie było? Królewny i królewicze, strażacy i policjanci, czarownice i elfy, batmany i spidermeny, myszki i kotki, biedronki i kaczuszki, smerfy, króliki, piraci, aniołki… Nader różnorodne i barwne towarzystwo!   

 

3 godziny — tyle trwały zabawy i animacje. Najpierw każdy balowicz otrzymał przypinkę z własnoręcznie wypisanym imieniem. Potem zabawa na całego. Tańczenie wspólnych choreografii, tańce z balonami, w parach, bez pary. Wspólne śpiewanie, wygibasy, hawajskie limbo (przechodzenie pod tyczką na ugiętych kolanach), tańce w kole, w korowodzie, tworzenie wielkiego pociągu, a nawet — bitwa na „śnieżki” z papieru. W połowie balu miał miejsce wyjątkowy pokaz kreacji, specjalna rewia, podczas której uczestnicy mogli prezentować swoje przebrania, przechadzając się wzdłuż Sali. Był też słodki akcent w postaci drobnego poczęstunku ufundowanego przez Urząd Gminy.

 

Dzieciaki, za rok znowu zabalujemy!

 

 

W. Szymkowiak