We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Grandi Band, kobiety, taniec i śpiew!
06 marca 2016

Kiedyś rajstopy, goździk i pocałunek w rękę, dziś szaleństwo w rytmie latino, disco i rocka! Tak w sobotę uczciliśmy Dzień Kobiet. W hali Herkules wystąpił zespół Grandi Band. Zagrał specjalnie dla pań. Dosłownie: w tym dniu panowie, wyjątkowo, byli odsyłani na trybuny. Panie bawiły się we własnym gronie, mając na wyłączność elektryzujących muzyków Grandi Band.

Grandi Band, czyli trzy razy "D": Dominik - wokal, klawisze, Daniel - saksofon, klarnet, Dario - bębny, harmonijka i śpiew.  Dario, włoski wokalista, niektórym jest na pewno dobrze znany z występu w programie "Must be the Music. Tylko muzyka". Panowie swoim temperamentem, wdziękiem i muzycznym talentem oczarowali przeszło 130 przybyłych pań. Atmosfera była naprawdę gorąca! Były tańce i wspólne śpiewanie, ponad półtorej godziny przedniej zabawy przy polskich i włoskich przebojach. Nie zabrakło hitów takich jak "Felicita", "Volare", "Quantanamera", "Dni których nie znamy", "Zaopiekuj się mną", a nawet "Dziwny jest ten świat" w wersji włoskiej. To właśnie tym utworem Dario zachwycił jury w programie "Must be the music". Co ciekawe, śpiewana przez niego wersja była dokładnie tą, którą wykonywał Czesław Niemen podczas promocyjnych tras koncertowych we Włoszech. W tamtym okresie Niemen wydał nawet kilka singli po włosku. „Lo senza lei”, śpiewana do dźwięków znanego wszystkim "Dziwny jest ten świat", traktuje o miłości.

Owszem, świat jest dziwny, ale także pełen miłości. Bywa również zaskakujący, o czym przekonały się - wsłuchane we włoski tekst znanej melodii Niemena - uczestniczki sobotniej imprezy. W trakcie koncertu niespodziewanie pojawił się burmistrz Gminy Czempiń Konrad Malicki, złożył okolicznościowe życzenia, wręczając każdej z pań po pięknym tulipanie. Piękny gest.

"Było wspaniale, fajny pomysł na oderwanie się, choć na chwilę, od dnia codziennego” - relacjonuje jedna z uczestniczek, promienne twarze pozostałych były najlepszym potwierdzeniem jej słów.

 

 

W. Szymkowiak