We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Dni Czempinia
05 czerwca 2016

Noc Bibliotek, Plenerowe Kino Letnie, koncerty, pokazy, prezentacje, Gminny Dzień Dziecka, turnieje i rozgrywki sportowe, piknik historyczny w 1050 rocznicę Chrztu Polski - to w jednym zdaniu streszczenie całej mocy atrakcji przygotowanych dla mieszkańców gminy i nie tylko z okazji święta Naszej Małej Ojczyzny (3-5.06.2016).

 

W drugim zdaniu należą się podziękowania dla wielu, którzy włączyli się w pomoc i przygotowanie całego przedsięwzięcia a są to: Urząd Gminy, Biblioteka Publiczna w Czempiniu, Przedszkole Samorządowe w Czempiniu, Szkoła Podstawowa w Czempiniu, Gimnazjum w Borowie, Hala Sportowa "Herkules", SIM LOCK, Animatorzy boiska Orlik, CKS "Helios", Kółko Szachowe przy Gimnazjum w Borowie, UKS "AS" Czempiń, Old Boys Helios Czempiń, Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego, Czempińska Inicjatywa Baseballowa Eagles Czempiń, Zakład Gospodarki Komunalnej,  Koło Gospodyń Wiejskich ze Słonina, CTŚ Harfa, chór Polihymnia, gminne jednostki  OSP, wolontariusze, Lena i jej Zumbowiczki, Policja, sponsorzy: BS Poniec, PPHU Jarkom, Top Farms Wielkopolska, Mrówka, Putz.

 

Zdanie trzecie, to również rodzaj podziękowań, tym razem dla krytykantów, malkontentów i zawsze niezadowolonych - bez Was drodzy Państwo największe nawet starania nie mają sensu, bo to Wy właśnie nakręcacie spiralę komentarzy, a jeśli mówi się o wydarzeniu - to jest dobrze!

 

Tytułem podsumowania należy wspomnieć, że ideą dni gmin i miast jest wspólne świętowanie, dobra zabawa i integracja - i to chyba właśnie się udało! Czy jest to wspólne działanie podczas przygotowań, gromadne biesiadowanie, czy pomoc w prowadzeniu, zabezpieczeniu i obsłudze imprezy - w każdym wypadku jest to społeczne działanie dla wspólnej sprawy, która jest przecież istotą społeczeństwa obywatelskiego. W organizację tegorocznych Dni Czempinia zaangażowało się wielu - dzieci i dorośli, młodzi i starzy, amatorzy i profesjonaliści, sponsorzy, funkcjonariusze, wolontariusze, ochotnicy, pracownicy wielu instytucji, działacze licznych organizacji. Zaprosiliśmy wielu znanych, ale też wielu nie dało się długo prosić  i pomagali z własnej woli i chęci. Kto był - czuł tę atmosferę. Kto nie był, już wie, że nie może już przegapić kolejnej takiej okazji! Do zobaczenia zatem na kolejnych wydarzeniach, których zapewne brakować nie będzie!

 

 

K. Hohorek