We are the Czempiń

Cała Gmina maszeruje!
18 czerwca 2016

W ostatnim miesiącu odbyły się kolejne dwa etapy II Marszu Nordic Walking o Puchar Burmistrza Gminy Czempiń. 21 maja 2016 roku odbył się II etap. Trasa drugiego etapu przebiegała przez tereny położone w Gorzyczkach oraz w Nowym Gołębinie. Na starcie zameldowało się 21 uczestników ( 11 kobiet, 7 mężczyzn oraz 3 dzieci). Rywalizacja odbywała się na odcinku 6 kilometrów. Po bardzo zaciętej walce wśród mężczyzn triumfował Stanisław Baj. Na drugim miejscu uplasował się zwycięzca I etapu Mieczysław Andrzejewski. Na najniższym stopniu podium stanął Waldemar Grześkowiak. Wśród pań najlepsza ponownie okazała się Anna Matyja. Drugie miejsce zajęła Danuta Baj a trzecie Patrycja Stankowiak. Anna Pajkert również po raz drugi wygrała etap w kategorii dzieci. Tuż za nią uplasowały się Natalia Pajkert oraz Zuzanna Mylka. Kolejny etap odbył się 18 czerwca. 17 zawodników startowało z Nowego Borówka. Trasa przebiegała drogami polnymi z metą w Borowie. Wśród mężczyzn obyło się bez niespodzianek. Zwyciężył Mieczysław Andrzejewski. Tuż za nim uplasowali się Paweł Bajstok oraz Waldemar Grześkowiak. W kategorii kobiet po raz pierwszy w II edycji zwyciężyła Patrycja Stankowiak. Drugie miejsce zajęła Monika Frąckowiak a trzecie liderka klasyfikacji generalnej Anna Matyja. Wśród dzieci wygrała Natalia Pajkert, drugie miejsce zajęła Zuzanna Stefaniak. Trzecia pozycja przypadła Adriannie Grzybowskiej. Kolejny etap odbędzie się w lipcu. Gospodarzem IV etapu będzie sołectwo w Betkowie.