We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Bez kijków nie podchodź
17 lipca 2016

Nordic walking - w wolnym tłumaczeniu "wędrówki nordyckie" - to popularna forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Historia nording walking sięga lat 70-tych XX wieku, kiedy to fińscy biathloniści opracowali uzupełniającą formę treningu narciarstwa biegowego latem. W latach 80-tych marsz z kijkami powoli zyskiwał popularność poza kręgami biathlonistów, by w 90 latach rozprzestrzenić się na terenie całej Europy, jak również Stanów Zjednoczonych.

Miłośników marszu nie brakuje również w naszej gminie. Dowodzi tego liczna frekwencja w organizowanym przez Centrum Kultury "Wielkim Marszu Nordic Walking o Puchar Burmistrza Gminy Czempiń". W tym roku mija już druga edycja. Marsz, a w zasadzie cykl marszów, składa się z siedmiu etapów. Każdy odbywa się w innej miejscowości. Pierwsze trzy odbyły się, kolejno, w Starym Gołębinie, Gorzyczkach-Nowym Gołębinie oraz Borowie.

 

17 lipca zawodnicy zmierzyli się po raz czwarty, tym razem w Betkowie. Na trasie liczącej blisko 5 kilometrów wystartowali mężczyźni, kobiety i dzieci w różnym wieku. Choć największą nagrodą była oczywiście radość i satysfakcja z samego udziału w marszu, to jednak mieliśmy do czynienia z emocjonującą rywalizacją. Na mecie jako pierwsi zameldowali się wśród mężczyzn Mieczysław Andrzejewski, Paweł Bajstok, Waldemar Grześkowiak. Wśród kobiet po raz kolejny triumfowała Anna Matyja. Tuż po niej na metę dotarły Irena Grzywocz i Patrycja Stankowiak.  Wśród najmłodszych uczestniczek marszu zwyciężyła Anna Pajkert. Kolejne miejsca zajęły Natalia Pajkert i Julia Andrzejewska. Po uroczystym wręczeniu medali zwycięzcom IV etap II Wielkiego Marszu Nording Walking odbyło się losowanie nagród dla uczestników. Imprezę zwieńczył rodzinny festyn "Betkowo na sportowo", zorganizowany na tą okoliczność przez sołtysa Eugeniusza Pawlaka.

 

Kolejny V etap marszu już 13 sierpnia w Jasieniu, trzymamy kciuki!

 

Wyniki

 

Mężczyźni

1 Mieczysław Andrzejewski
2 Paweł Bajstok
3 Waldemar Grześkowiak
4 Ryszard Tobys
5 Bernard Grzywacz
6 Wojciech Adamski

 

Kobiety

1 Anna Matyja
2 Irena Grzywocz
3 Patrycja Stankowiak
4 Mirosława Pawlak
5 Jolanta Pajkert
6 Edyta Lewko
7 Karina Grześkowiak
8 Anna Sierżant
9 Bogusława Andrzejewska
10 Alicja Tobys
11 Hanna Lorenz

 

 

Dzieci

1 Anna Pajkert
2 Natalia Pajkert
3 Julia Andrzejewska

 

 

 

 

 

W. Szymkowiak