We are the Czempiń

Kolorowy trójkąt 3D wpisany w koło. Wokół niego nazwa Centrum Kultury Czempiń.
Małe litery bip wpisane w biało-czerwony znak-dymek.
Mała litera F wpisana w kwadrat. Odnośnik do strony Facebook CK Czempiń.
Ikona serwisu You Tube na szarym tle.
Ale za to sobota... sobota będzie dla nas!
11 marca 2017

Po ciężkim tygodniu harówki każdy zasługuje na odpoczynek. Któż nie czeka na wymarzony wolny weekend? Czekają dzieci — bo szkoła, bo ciężki tornister, matematyka, niezapowiedziane kartkówki, odliczanie minut do upragnionego dzwonka. Czekają dorośli  — bo praca, dzieci, dom...

 

No właśnie, niekiedy te oczekiwania nie mogą być zrealizowane, a przynajmniej nie wszystkie naraz. Bo jak tu wypocząć, gdy „wypoczywają” dzieci?  

 

"Nieleniwa sobota"  — jest to cykl zajęć świetlicowych dla dzieci od piątego roku życia. Raz w miesiącu w Centrum Kultury. To oferta skierowana nie tylko do najmłodszych, ale także (a może zwłaszcza?) do rodziców, by mogli delektować się wolną sobotą. Ich pociechami zaopiekują się w tym czasie czempińscy animatorzy czasu wolnego.

 

Kto 11 marca nie spał do południa i przyszedł co Centrum Kultury na pierwszą edycję "Nieleniwej soboty", na pewno nie pożałował. Przeszło 5 godzin atrakcji! Najpierw był blok zabaw integracyjno-ruchowych, następnie wyświetlony został film animowany, zaraz potem miała miejsce (dosłownie) największa atrakcja zajęć — wznoszenie ogromnego kartonowego zamku, do którego zmieścili się niemalże wszyscy uczestnicy zajęć. A skoro zamek, to i król bądź królowa, długo czekać nie trzeba było — dzieci spontanicznie zainicjowały  wybory z prawdziwego zdarzenia. Nie obyło się bez komitetu i programu wyborczego, wymyślono bardzo kreatywne hasła wyborcze, a nawet hymn królestwa! 

 

Na koniec uczestnicy zagrali w kości-opowieści. To bardzo ciekawa, wciągająca gra, która wykształca umiejętność opowiadania. Ale to już opowieść na inną historię. Przyprowadzajcie swoje dzieciaki do CK. Będzie super, obiecujemy!

 

 

W, Szymkowiak